Coaches' All-Public Baseball Team, 2003
Return to Home Page


DIVISION A
FIRST TEAM
    P: Joe Farina, Frankford, jr.; Carlos Rivera, Frankford.
    C: Matt Colon, Frankford.
    INF: Steve Sandberg, Northeast; Harry Parfitt, Washington; Cory Shaeffer, Frankford, jr.; Shane O’Connor, Lincoln.
    OF: Mario Malatino, GAMP; Randall Eggleton, Bartram; Brian Morgan, Washington, jr.
    DH: Bryan Adamson, Northeast, jr.
SECOND TEAM
   P: Andrew Lihotz, Northeast, jr.; Brandon Watson, Central, jr.
    C: Rick Bates, Lincoln, jr.
    INF: Anthony Caines, GAMP; Andrew Brown, Bartram, jr.; Michael Hearn, Lincoln; Ryan Abrams, Central.
    OF: David Scirrotto, GAMP; Andrew Stridiron, Roxborough; Dennis Massott, Washington.
    DH: Craig Baumbach, Central, jr.
MVP: Carlos Rivera, Frankford. Scholar-Athlete: Anthony Caines, GAMP.

DIVISION B
FIRST TEAM
(Not Picked by Position)
   Olney: Edwin DeLeon, INF; Carlos Rosado, INF, soph.; Carlos Beltre, P-INF, soph.
    Edison: German Sanchez, INF; Luis Garcia, INF; Juan Colon, C.
    Mastbaum: Johnny Marrero, P-INF; Jose Colon, P-OF, jr.
    Saul: Andrew Godlewski, 1B; Michael Koszowski, P-OF.
    Fels: Luis Garcia, P-OF.
SECOND TEAM
(Not Picked by Position)

    Olney: Kelington Tejada, P, jr.; Edwin Burgos, 1B-OF, fresh.
    Edison: Miguel Rodriguez, P, soph.; Danny Camacho, P-INF, jr.
    Saul: John Loftus, P-1B.
    Franklin LC: Victor Meronyck, C; Anthony Bove, P, jr.
    Bok: Cedric Green, P-INF, jr.; Joe DeSalis, C-INF, soph.
    Fels: Michael Raimo, P-C.
    Furness: Chris Lauletta, C-INF.
MVP: Edwin DeLeon, Olney. Scholar-Athlete: Ulises Garcia, Fels.

DIVISION C
FIRST TEAM
(Not Picked by Position)
    Kensington: Francis Colon, P; Josh Williams, P-OF, jr.
    Lamberton: Tim Bryant, P-C.
    Dobbins: Byron Daniels, INF; Cedric McNear, INF.
    Eng. and Science: Merv Woodlin, INF-OF, jr.
    Straw. Mansion: Morris Hopson, C.
    West Phila.: Maurice Polen, INF, jr.
    Prep Charter: Matt Brydges, P-INF, jr.; Kevin O’Donnell, INF, jr.
    Germantown: Haneef Hill, P, jr.; Tyree Jones, INF.
    Gratz: Johnny Torres, P.
    Franklin: Darell Daniels, P-INF; Luis Santiago, P-INF.
SECOND TEAM
(Not Picked by Position)
   Kensington: Antonio Rodriguez, INF, soph.
    Lamberton: Sean Hearns, INF; Will Simon, INF, jr.
    Dobbins: Keon Richardson, P-1B, jr.
    Univ. City: James Williams, C.
    Prep Charter: Lenny Cavalier, C, jr.
    Overbrook: Keith Whitaker, P-C, jr.
    Penn: James Fields, C, jr.
    Gratz: Kazeem Sanders, INF, jr.
    King: Carl Samuel, 1B-OF.
MVP: Tim Bryant, Lamberton. Scholar-Athlete: Tariq Sabree, Franklin.