League Baseball Schedule, 2003
Return to Home Page

(Nothing changes more than baseball schedules. We will try to stay on top of this, but . . .
PLEASE send updates to silaryt@phillynews.com. THANKS.)


MONDAY, MARCH 24
PUBLIC LEAGUE
Lincoln at GAMP, 2:45
Kensington at Lamberton, 3
Washington at Roxborough, 3:15
Frankford at Bartram, 3:15
Central at Northeast, 3:15
Saul at Edison, 3:15
Furness at Bok, 3:15
Mastbaum at Fels, 3:15
Olney at Franklin Learning Center, 3:15
Simon Gratz at Overbrook, 3:15
Germantown at William Penn, 3:15
Ben Franklin at Prep Charter, 3:15
Strawberry Mansion at Dobbins, 3:15
West Philadelphia at University City, 3:15

Southern at Engineering and Science, 3:15
.
TUESDAY, MARCH 25
PUBLIC LEAGUE
Southern at Engineering & Science, 3:15 (ppd. to May 7)

THURSDAY, MARCH 27
PUBLIC LEAGUE
Overbrook at Lamberton, 3
Bartram at Washington, 3:15
GAMP at Frankford, 3:15
Lincoln at Central, 3:15
Northeast at Roxborough, 3:15
Saul at Olney, 3:15
Edison at Fels, 3:15
Mastbaum at Bok, 3:15
Franklin Learning Center at Furness, 3:15
Dobbins at West Philadelphia, 3:15
University City at Ben Franklin, 3:15
Prep Charter at Kensington, 3:15
William Penn at Martin Luther King, 3:15

FRIDAY, MARCH 28
PUBLIC LEAGUE
Simon Gratz at Strawberry Mansion, 3
Germantown at Southern, 3:15

MONDAY, MARCH 31
PUBLIC LEAGUE
Bartram at GAMP, 2:45
Washington at Northeast, 3:15
Central at Frankford, 3:15 (ppd. to May 6)
Roxborough at Lincoln, 3:15
Furness at Olney, 3:15
Edison at Bok, 3:15
Saul at Fels, 3:15 (ppd. to ????)
Mastbaum at Franklin Learning Center, 3:15 (ppd. to April 25)
Martin Luther King at Overbrook, 3:15 (ppd. to April 25)
Kensington at William Penn, 3:15
Prep Charter at Simon Gratz, 3:15
Strawberry Mansion at Germantown, 3:15
Ben Franklin at Southern, 3:15 (ppd. to April 30)
University City at Dobbins, 3:15
Engineering & Science at West Philadelphia, 3:15 (ppd. to April 23)

WEDNESDAY, APRIL 2
CATHOLIC LEAGUE
Bishop McDevitt at St. John Neumann, 3:30
La Salle at Archbishop Carroll, 3:30
North Catholic at West Catholic, 3:30
Conwell-Egan at St. Joseph’s Prep, 3:30
Cardinal Dougherty at Cardinal O'Hara, 3:30
Father Judge at Kennedy-Kenrick, 3:30
Archbishop Ryan at Roman Catholic, 3:30

THURSDAY, APRIL 3
PUBLIC LEAGUE
Martin Luther King at Strawberry Mansion, 3
Washington at Frankford, 3:15
Central at Bartram, 3:15
Northeast at Lincoln, 3:15
GAMP at Roxborough, 3:15
Olney at Edison, 3:15
Bok at Saul, 3:15
Mastbaum at Furness, 3:15
Franklin Learning Center at Fels, 3:15
Engineering & Science at Ben Franklin, 3:15
Germantown at West Philadelphia, 3:15
Simon Gratz at University City, 3:15
Kensington at Southern, 3:15
Lamberton at Prep Charter, 3:15
William Penn at Overbrook, 3:15

FRIDAY, APRIL 4
PUBLIC LEAGUE
Overbrook at Kensington, 2:45
Central at Washington, 3:15
Lincoln at Frankford, 3:15
GAMP at Northeast, 3:15
Roxborough at Bartram, 3:15
Bok at Olney, 3:15
Edison at Mastbaum, 3:15
Fels at Furness, 3:15
Franklin Learning Center at Saul, 3:15
Engineering & Science at University City, 3:15
Dobbins at Southern, 3:15
Strawberry Mansion at Ben Franklin, 3:15
Prep Charter at Germantown, 3:15
William Penn at Simon Gratz, 3:15
Martin Luther King at Lamberton, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Ryan at North Catholic, 3:30
Archbishop Wood at Cardinal Dougherty, 3:30
La Salle at Father Judge, 3:30
Bishop McDevitt at Conwell-Egan, 3:30
Cardinal O’Hara at Roman Catholic, 3:30
Archbishop Carroll at St. Joseph’s Prep, 3:30
Monsignor Bonner at West Catholic, 3:30
Kennedy-Kenrick at St. John Neumann, 3:30

MONDAY, APRIL 7
PUBLIC LEAGUE
Strawberry Mansion at Kensington, 2:45 (ppd. to May 2)
Lincoln at Washington, 3:15 (ppd. to April 29)
Roxborough at Frankford, 3:15 (ppd. to April 29)
GAMP at Central, 3:15 (ppd. to April 29)
Bartram at Northeast, 3:15 (ppd. to April 29)
Edison at Franklin Learning Center, 3:15 (ppd. to April 29)
Bok at Fels, 3:15 (ppd. to April 29)
Saul at Furness, 3:15 (ppd. to April 29)
Mastbaum at Olney, 3:15 (ppd. to April 29)
Lamberton at William Penn, 3:15 (ppd. to May 2)
Prep Charter at Martin Luther King, 3:15 (ppd. to April 29)
Southern at Simon Gratz, 3:15 (ppd. to ???)
University City at Germantown, 3:15 (ppd. to May 2)
Ben Franklin at West Philadelphia, 3:15 (ppd. to May 2)
Engineering & Science at Dobbins, 3:15 (ppd. to May 2)

TUESDAY, APRIL 8
CATHOLIC LEAGUE
Cardinal Dougherty at Bishop McDevitt, 3:30
Archbishop Ryan at La Salle, 3:30
North Catholic at Father Judge, 3:309
Conwell-Egan at Archbishop Wood, 3:30
Kennedy-Kenrick at Cardinal O'Hara, 3:30
Monsignor Bonner at Archbishop Carroll, 3:30
Roman Catholic at St. John Neumann, 3:30
INTER-AC LEAGUE
Penn Charter at Haverford School, 3:45
Malvern Prep at Chestnut Hill, 3:45
Episcopal Academy at Germantown Academy, 3:45

WEDNESDAY, APRIL 9
PUBLIC LEAGUE
Bok at Franklin Learning Center, 3:15 (ppd. to May 9)
CATHOLIC LEAGUE
West Catholic at St. John Neumann, 3:30

THURSDAY, APRIL 10
PUBLIC LEAGUE
West Philadelphia at Kensington, 2:45 (ppd. to May 14)
Overbrook at Strawberry Mansion, 3 (ppd. to ???)
Washington at GAMP, 3:15
Frankford at Northeast, 3:15 (ppd. to May 14)
Central at Roxborough, 3:15 (ppd. to May 15)
Lincoln at Bartram, 3:15 (ppd. to April 23)
Olney at Fels, 3:15 (ppd. to April 23)
Edison at Furness, 3:15 (ppd. to April 23)
Mastbaum at Saul, 3:15
Dobbins at Germantown, 3:15
Simon Gratz at Engineering & Science, 3:15
Martin Luther King at University City, 3:15 (ppd. to May 13)
Lamberton at Southern, 3:15 (ppd. to ???)
William Penn at Prep Charter, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Wood at Bishop McDevitt, 3:30
Father Judge at Archbishop Ryan, 3:30
La Salle at Cardinal Dougherty, 3:30
Conwell-Egan at North Catholic, 3:30
Cardinal O’Hara at St. John Neumann, 3:30
Archbishop Carroll at Roman Catholic, 3:30
St. Joseph’s Prep at Monsignor Bonner, 3:30
Kennedy-Kenrick at West Catholic, 3:30
INTER-AC LEAGUE
Penn Charter at Malvern Prep, 3:45

FRIDAY, APRIL 11
INTER-AC LEAGUE
Episcopal Academy at Chestnut Hill, 3:45
Haverford School at Germantown Academy, 3:45

SUNDAY, APRIL 13
CATHOLIC LEAGUE
Cardinal O'Hara at St. John Nemann

MONDAY, APRIL 14
CATHOLIC LEAGUE
Bishop McDevitt at Father Judge, 3:30
North Catholic at Cardinal Dougherty, 3:30
Archbishop Ryan at Archbishop Wood, 3:30
Conwell-Egan at La Salle, 3:30
Kennedy-Kenrick at Archbishop Carroll, 3:30
Monsignor Bonner at Cardinal O’Hara, 3:30
West Catholic at Roman Catholic, 3:30
.
TUESDAY, APRIL 15
INTER-AC LEAGUE
Chestnut Hill at Haverford School, 3:45
Penn Charter at Germantown Academy, 3:45

CATHOLIC LEAGUE
Conwell-Egan at North Catholic, 3:30
Kennedy-Kenrick at Cardinal O'Hara, 3:30

WEDNESDAY, APRIL 16
CATHOLIC LEAGUE
Monsignor Bonner at Bishop McDevitt, 3:30
St. Joseph’s Prep at Archbishop Wood, 3:30
St. John Neumann at La Salle, 3:30
Roman Catholic at North Catholic, 3:30
Archbishop Carroll at Conwell-Egan, 3:30
Cardinal O’Hara at Father Judge, 3:30
Kennedy-Kenrick at Archbishop Ryan, 3:30

THURSDAY, APRIL 17
CATHOLIC LEAGUE
Monsignor Bonner at Archbishop Carroll, 3:30

SATURDAY, APRIL 19
CATHOLIC LEAGUE
Cardinal Dougherty at La Salle, noon 

MONDAY, APRIL 21
CATHOLIC LEAGUE
Father Judge at Conwell-Egan, 3:30
La Salle at Bishop McDevitt, 3:30
Archbishop Wood at North Catholic, 3:30
Cardinal Dougherty at Archbishop Ryan, 3:30
Cardinal O’Hara at West Catholic, 3:30
Roman Catholic at Monsignor Bonner, 3:30
Archbishop Carroll at St. John Neumann, 3:30
St. Joseph’s Prep at Kennedy-Kenrick, 3:30

TUESDAY, APRIL 22
PUBLIC LEAGUE
Northeast at GAMP, 2:45
University City at Kensington, 2:45
Washington at Central, 3:15
Frankford at Lincoln, 3:15
Bartram at Roxborough, 3:15
Olney at Bok, 3:15
Mastbaum at Edison, 3:15
Furness at Fels, 3:15
Saul at Franklin Learning Center, 3:15
Prep Charter at Overbrook, 3:15
Southern at Martin Luther King, 3:15
West Philadelphia at Simon Gratz, 3:15
Germantown at Engineering & Science, 3:15
Dobbins at Ben Franklin, 3:15
INTER-AC LEAGUE
Haverford School at Malvern Prep, 3:45
Germantown Academy at Chestnut Hill, 3:45
Episcopal Academy at Penn Charter, 3:45

WEDNESDAY, APRIL 23
PUBLIC LEAGUE
Lamberton at Strawberry Mansion, 3

E&S at West Phila., 3:15
Lincoln at Bartram, 3:15
Olney at Fels, 3:15
Edison at Furness, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
North Catholic at Bishop McDevitt, 3:30
La Salle at Archbishop Wood, 3:30
Archbishop Ryan at Conwell-Egan, 3:30
Cardinal Dougherty at Father Judge, 3:30
Cardinal O’Hara at Archbishop Carroll, 3:30
Monsignor Bonner at Kennedy-Kenrick, 3:30
Roman Catholic at St. Joseph’s Prep, 3:30

THURSDAY, APRIL 24
PUBLIC LEAGUE
William Penn at Southern, 3
Roxborough at Washington, 3:15
Bartram at Frankford, 3:15
Northeast at Central, 3:15
GAMP at Lincoln, 3:15
Franklin Learning Center at Olney, 3:15
Edison at Saul, 3:15
Bok at Furness, 3:15
Fels at Mastbaum, 3:15
Kensington at Dobbins, 3:15
Engineering & Science at Martin Luther King, 3:15
Lamberton at West Philadelphia, 3:15
Overbrook at University City, 3:15
Strawberry Mansion at Prep Charter, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
St. John Neumann at Monsignor Bonner, 3:30

FRIDAY, APRIL 25
PUBLIC LEAGUE
Simon Gratz at Ben Franklin, 3:15

GAMP at Northeast, 3:15
Mastbaum at FLC, 3:15
King at Overbrook, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
Conwell-Egan at Cardinal Dougherty, 3:30
Father Judge at Archbishop Wood, 3:30
La Salle at North Catholic, 3:30
Bishop McDevitt at Archbishop Ryan, 3:30
Archbishop Carroll at West Catholic, 3:30
St. Joseph’s Prep at Cardinal O'Hara, 3:30
Kennedy-Kenrick at Roman Catholic, 3:30
INTER-AC LEAGUE
Penn Charter at Chestnut Hill, 3:45
Episcopal Academy at Haverford School, 3:45
Malvern Prep at Germantown Academy, 3:45

SATURDAY, APRIL 26
CATHOLIC LEAGUE
St. Joseph’s Prep at West Catholic, 3:30

MONDAY, APRIL 28
PUBLIC LEAGUE
Frankford at GAMP, 2:45
University City at Lamberton, 3
Washington at Bartram, 3:15
Central at Lincoln, 3:15
Roxborough at Northeast, 3:15
Olney at Saul, 3:15
Fels at Edison, 3:15
Bok at Mastbaum, 3:15
Furness at Franklin Learning Center, 3:15
Southern at Overbrook, 3:15
West Philadelphia at Martin Luther King, 3:15
Kensington at Engineering & Science, 3:15
Simon Gratz at Dobbins, 3:15
Ben Franklin at Germantown, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Ryan at Cardinal O’Hara, 3:30
Archbishop Wood at Archbishop Carroll, 3:30
Bishop McDevitt at St. Joseph’s Prep, 3:30
North Catholic at Kennedy-Kenrick, 3:30
Conwell-Egan at St. John Neumann, 3:30
La Salle at Monsignor Bonner, 3:30
Father Judge at West Catholic, 3:30
Cardinal Dougherty at Roman Catholic, 3:30

TUESDAY, APRIL 29
PUBLIC LEAGUE

Lincoln at Washington, 3:15
Roxborough at Frankford, 3:15
GAMP at Central, 3:15
Bartram at Northeast, 3:15
Edison at Franklin Learning Center, 3:15
Bok at Fels, 3:15
Saul at Furness, 3:15
Mastbaum at Olney, 3:15
Prep Charter at Martin Luther King, 3:15
INTER-AC LEAGUE
Chestnut Hill at Malvern Prep, 3:45
Haverford School at Penn Charter, 3:45
Germantown Academy at Episcopal Academy, 3:45

WEDNESDAY, APRIL 30
CATHOLIC LEAGUE
Conwell-Egan at Bishop McDevitt, 3:30
Father Judge at La Salle, 3:30
Cardinal Dougherty at Archbishop Wood, 3:30
North Catholic at Archbishop Ryan, 3:30
Cardinal O'Hara at Roman Catholic, 3:30 (site change!!!)
St. Joseph’s Prep at Archbishop Carroll, 3:30
West Catholic at Monsignor Bonner, 3:30
Kennedy-Kenrick at St. John Neumann, 3:30 (plus completion of suspended game)

THURSDAY, MAY 1
PUBLIC LEAGUE
Germantown at Kensington, 2:45
Dobbins at Lamberton, 3
Southern at Strawberry Mansion, 3
Northeast at Washington, 3:15
Central at Frankford, 3:15
GAMP at Bartram, 3:15
Lincoln at Roxborough, 3:15
Olney at Furness, 3:15
Bok at Edison, 3:15
Fels at Saul, 3:15
Franklin Learning Center at Mastbaum, 3:15
Martin Luther King at Ben Franklin, 3:15
Engineering & Science at Overbrook, 3:15
William Penn at West Philadelphia, 3:15
Prep Charter at University City, 3:15
CATHOLIC LEAGUE NORTH
Archbishop Wood at Conwell-Egan, 3:30
Bishop McDevitt at Cardinal Dougherty, 3:30
La Salle at Archbishop Ryan, 3:30
CATHOLIC LEAGUE
Cardinal O’Hara at Kennedy-Kenrick, 3:30

FRIDAY, MAY 2
PUBLIC LEAGUE
Lamberton at Penn, 3:15
Mansion at Kensington, 3:15
U. City at Germantown, 3:15
Franklin at West Phila., 3:15
E&S at Dobbins, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
Father Judge at North Catholic, 3:30
Cardinal O’Hara at Kennedy-Kenrick, 3:30
Archbishop Carroll at Monsignor Bonner, 3:30
St. John Neumann at Roman Catholic, 3:30
INTER-AC LEAGUE
Malvern Prep at Penn Charter, 3:45
Chestnut Hill at Episcopal Academy, 3:45
Haverford School at Germantown Academy, 3:45 (site change)

SUNDAY, MAY 4
CATHOLIC LEAGUE
St. John Neumann at West Catholic, 3:30

MONDAY, MAY 5
PUBLIC LEAGUE
Roxborough at GAMP, 2:45
Ben Franklin at Kensington, 2:45
Bartram at Central, 3:15
Lincoln at Northeast, 3:15
Frankford at Washington, 3:15
Edison at Olney, 3:15
Saul at Bok, 3:15
Furness at Mastbaum, 3:15
Fels at Franklin Learning Center, 3:15
Southern at Prep Charter, 3:15
University City at William Penn, 3:15
West Philadelphia at Overbrook, 3:15
Germantown at Simon Gratz, 3:15

CATHOLIC LEAGUE
Conwell-Egan at Archbishop Wood, 3:30

TUESDAY, MAY 6
PUBLIC LEAGUE
Lamberton at Engineering & Science, 3:15
Martin Luther King at Dobbins, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
North Catholic at Conwell-Egan, 3:30 (ppd. to 5/9)
Cardinal Dougherty at La Salle, 3:30 (ppd. to 5/7)
Bishop McDevitt at Archbishop Wood, 3:30 ???
Archbishop Ryan at Father Judge, 3:30 (ppd. to 5/9)
St. John Neumann at Cardinal O'Hara, 3:30
Roman Catholic at Archbishop Carroll, 3:30 (ppd. to 5/7)
Monsignor Bonner at St. Joseph’s Prep, 3:30 (ppd. to 5/7)
West Catholic at Kennedy-Kenrick, 3:30 ???
INTER-AC LEAGUE
Episcopal Academy at Malvern Prep, 3:45
Haverford School at Chestnut Hill, 3:45
Germantown Academy at Penn Charter, 3:45 (ppd. to 5/7)

WEDNESDAY, MAY 7
CATHOLIC LEAGUE
North Catholic at Father Judge, 3:30
Roman Catholic at Archbishop Carroll, 3:30
Cardinal Dougherty at La Salle, 3:30
Monsignor Bonner at St. Joseph’s Prep, 3:30
PUBLIC LEAGUE

Bok at FLC, 3:15
INTER-AC LEAGUE
Germantown Academy at Penn Charter, 3:45

THURSDAY, MAY 8
PUBLIC LEAGUE
Central at GAMP, 2:45
Germantown at Lamberton, 3
West Philadelphia at Strawberry Mansion, 3
Washington at Lincoln, 3:15
Frankford at Roxborough, 3:15
Northeast at Bartram, 3:15
Olney at Mastbaum, 3:15
Franklin Learning Center at Edison, 3:15
Fels at Bok, 3:15
Furness at Saul, 3:15
Simon Gratz at Martin Luther King, 3:15
Overbrook at Ben Franklin, 3:15
Prep Charter at Engineering & Science, 3:15
University City at Southern, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
Monsignor Bonner at Conwell-Egan, 3:30 (ppd. to 5/19)
St. Joseph’s Prep at La Salle, 3:30 (ppd. to 5/19)
St. John Neumann at Archbishop Wood, 3:30
Archbishop Carroll at Bishop McDevitt, 3:30 (ppd. to 5/9, 3 p.m.)
Cardinal O’Hara at North Catholic, 3:30
West Catholic at Archbishop Ryan, 3:30 (ppd. to 5/10, 11 a.m.)
Roman Catholic at Father Judge, 3:30 (ppd. to 5/13)
Kennedy-Kenrick at Cardinal Dougherty, 3:30

FRIDAY, MAY 9
CATHOLIC LEAGUE
North Catholic at Conwell-Egan, 3:30
Archbishop Ryan at Father Judge, 3:30
Archbishop Carroll at Bishop McDevitt, 3
PUBLIC LEAGUE
Dobbins at William Penn, 3:15

Central at Frankford, 3:15
INTER-AC LEAGUE
Malvern Prep at Haverford School, 3:45
Chestnut Hill at Germantown Academy, 3:45
Penn Charter at Episcopal Academy, 3:45

SATURDAY, MAY 10
CATHOLIC LEAGUE
West Catholic at Archbishop Ryan, 11 a.m.

MONDAY, MAY 12
PUBLIC LEAGUE
Ben Franklin at Lamberton, 3
GAMP at Washington, 3:15
Northeast at Frankford, 3:15
Roxborough at Central, 3:15
Bartram at Lincoln, 3:15
Fels at Olney, 3:15
Furness at Edison, 3:15
Franklin Learning Center at Bok, 3:15
Saul at Mastbaum, 3:15
Strawberry Mansion at University City, 3:15
West Philadelphia at Prep Charter, 3:15
William Penn at Engineering & Science, 3:15
Overbrook at Dobbinsm, 3:15
Martin Luther King at Germantown, 3:15
Kensington at Simon Gratz, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
La Salle at Conwell-Egan, 3:30
Cardinal Dougherty at North Catholic, 3:30
Father Judge at Bishop McDevitt, 3:30
Archbishop Wood at Archbishop Ryan, 3:30
Archbishop Carroll at Kennedy-Kenrick, 3:30
Cardinal O’Hara at Monsignor Bonner, 3:30
Roman Catholic at West Catholic, 3:30

TUESDAY, MAY 13

PUBLIC LEAGUE
King at U. City, 3:15
Franklin LC at Edison, 3:15
Furness at Saul, 3:15
CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Ryan at Father Judge, 3:30
North Cath. at Conwell-Egan, 3:30
INTER-AC LEAGUE
Germantown Academy at Malvern Prep, 3:45

Chestnut Hill at Penn Charter, 3:45 ???
Haverford School at Episcopal, 3:45

WEDNESDAY, MAY 14

PUBLIC LEAGUE
Frankford at Northeast, 3:15
West Phila. at Kensington, 3:15

Lincoln at Bartram, 3:15
Olney at Mastbaum, 3:15
Germantown at Lamberton, 3:15
CATHOLIC LEAGUE
Conwell-Egan at Father Judge, 3:30
North Catholic at Archbishop Wood, 3:30
Bishop McDevitt at La Salle, 3:30
Archbishop Ryan at Cardinal Dougherty, 3:30
West Catholic at Cardinal O'Hara, 3:30
St. John Neumann at Archbishop Carroll, 3:30
Monsignor Bonner at Roman Catholic, 3:30
Kennedy-Kenrick at St. Joseph’s Prep, 3:30

THURSDAY MAY 15
PUBLIC LEAGUE

Central at Roxborough, 3:15
Edison at Mastbaum, 3:15
Central at Frankford, 3:15
Washington at Lincoln, 3:15
Northeast at Bartram, 3:15
Engineering & Science at Strawberry Mansion, 3
Southern at West Philadelphia, 3
Dobbins at Prep Charter, 3:15
Ben Franklin at William Penn, 3:15
Overbrook at Germantown, 3:15
Lamberton at Simon Gratz, 3:15
Kensington at Martin Luther King, 3:15
CATHOLIC LEAGUE

North Catholic at Father Judge, 3:30
Archbishop Carroll at Cardinal O'Hara, 3:30

Neumann at Wood, 3:30
St. Joseph’s Prep at Roman Catholic, 3:30
INTER-AC LEAGUE
Episcopal at Gtn. Academy, 3:45

FRIDAY, MAY 16
CATHOLIC LEAGUE
La Salle at Archbishop Wood, 3:30 ???
Conwell-Egan at Archbishop Ryan, 3:30 (ppd. to May 21)
Father Judge at Cardinal Dougherty, 3:30 (ppd. to May 21)
Kennedy-Kenrick at Monsignor Bonner, 3:30 ???
St. Joseph's Prep at West Catholic, 3:30 (ppd. to May 22) 
INTER-AC LEAGUE
Chestnut Hill at Penn Charter, 3:45 ???

SUNDAY, MAY 18
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Carroll at Bishop McDevitt, 8 p.m.

MONDAY MAY 19
PUBLIC LEAGUE
Division B Title Game
Olney at Edison, 3:15
(to determine first place and which team moves up to Division A next year)
Date for Round of 16 playoffs is now May 22
CATHOLIC LEAGUE
Bishop McDevitt at North Catholic, 3:30

Monsignor Bonner at Conwell-Egan, 3:30
St. Joseph’s Prep at La Salle, 3:30

St. John Neumann at West Catholic, 3:30
Roman Catholic at Father Judge, 3:30
INTER-AC LEAGUE

Haverford School at Gtn. Academy, 3:45

TUESDAY, May 20
CATHOLIC LEAGUE
Cardinal Dougherty at Conwell-Egan, 3:30
North Catholic at La Salle, 3:30
Archbishop Wood at Father Judge, 3:30
Archbishop Ryan at Bishop McDevitt, 3:30
Cardinal O’Hara at St. Joseph’s Prep, 3:30
Monsignor Bonner at St. John Neumann, 3:30
Roman Catholic at Kennedy-Kenrick, 3:30

WEDNESDAY, MAY 21
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Wood at Bishop McDevitt, 3:30
West Catholic at Archbishop Carroll, 3:30
Cardinal O'Hara at North Catholic, 3:30 ???
Conwell-Egan at Archbishop Ryan, 3:30 ???
Father Judge at Cardinal Dougherty, 3:30 (ppd. to 5/22)

THURSDAY, MAY 22
PUBLIC LEAGUE
Round of 16 playoffs (see link to schedule on homepage)
CATHOLIC LEAGUE
St. Joseph's Prep at West Catholic, 3:30
Father Judge at Cardinal Dougherty, 3:30